Языки (укр)

Останні новини

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Вітаємо з Різдвом Христовим!

07-01-2021

"Христос народився! Вітаю вас щир...

Подробнее

Як батькам маленької дитини зрозуміти, що їм варто звернутися до фахівців?

На базі реабілітаційного стаціонарного відділення первинного та складного протезування Полтавського КЕПОП пройшов дводенний тренінг-семінар на тему: «Раннє втручання, як запорука щасливого майбуття» для державних службовців, профільних спеціалістів, представників громадського сектору та окремих батьків. Захід проходив в рамках грантового проекту «Father’s movement of South-Eastern Ukraine» за фінансової підтримки Open Society Foundation, Нью-Йорк в межах та як невід’ємна частина Всеукраїнського форуму «Батьки за Раннє Втручання». Спікери: Альона Скрипко (м. Київ) – Національний координатор Всеукраїнського форуму «Батьки за Раннє Втручання»; Ірина Твердохліб (м. Полтава) регіональний представник Національної асамблеї осіб з інвалідністю України; Остроушко Марія (м. Полтава) — голова ГО «Полтава ДаунСиндром»; Касімов Андрій(м. Харків) — директор БФ «Паралельні світи»; Мірошниченко Вадим (Харківська область) — голова ГО «Українські Батьки»; Климач Тетяна (м. Полтава) — практичний психолог, освітній омбудсмен Української медичної стоматологічної академії; Усовчиков Євген — лікар-спеціаліст з фізичної та реабілітаційної медицини реабілітаційного стаціонарного відділу первинного та складного протезування Полтавського КЕПОП.
Під час проведення заходу учасники отримали інформацію про діяльність Всеукраїнського форуму «Батьки за Раннє Втручання», про доказову базу раннього втручання в Україні, про стан громадського сектору у Полтавській області, про досвід адвокації послуги раннього втручання, про досвід отримання послуги раннього втручання. Важливим був обмін досвідом між батьківськими організаціями, ініціативними групами та окремими батьками щодо отримання соціальних, медичних, реабілітаційних та освітніх послуг, а також адвокації таких послуг.
Раннє втручання (РВ) – це міждисциплінарна сімейно центрована система допомоги дітям раннього віку (від народження до 3-х років) із порушеннями розвитку та дітям груп біологічного й соціального ризику, спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя родини. РВ надає свої послуги насамперед дітям перших років життя, оскільки раннє виявлення біологічних та соціальних чинників ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу в ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу і є можливість запобігати появі обмежень як у функціонуванні сім’ї, так і в фізичному та психосоціальному розвитку дитини. Ідея в тому, що потрібно бути поруч і працювати не тільки з дитиною, але й змінювати щоденне життя всієї сім’ї, допомагати зробити його простішим, щоби техніки й методики, які розвивають дитину, у природний спосіб впліталися в їхнє життя.