Языки (укр)

Останні новини

Історія підприємства

1920 рік - рішенням депутатів Полтавської губернії від 26 червня 1920 року по вул. Олександрівська, 32 в м.Полтаві організована Протезна майстерня. Інструктором-організатором майстерні призначений тодішній майстровий Павлюченко Гавриїл Володимирович.

          1937 рік- на базі ортопедо-травматологічного відділення нинішньої Полтавської обласної клінічної лікарня ім. М.В. Скліфосовського, під керівництвом і за безпосередньої участі головного лікаря Синиченко Гната Григоровича була організована майстерня з пошиття ортопедичного взуття, виготовлення протезів верхніх та нижніх кінцівок і окремих протезно-ортопедичних виробів.

          15 травня 1938 року майстерня отримала самостійний юридичний і банківський статус, першим керівником майстерні був призначений тов. Ільченко, секретарем Болдіна.

         В 4-му кварталі 1943 року Полтавська протезно-ортопедична майстерня відновила свою роботу відразу ж після звільнення м.Полтави. Штат керівних співробітників, робітників і обслуговуючого персоналу майстерні в 1943 році склав 10 осіб. Завідувач майстерні - Нестеренко Василь Ананійович.

         У 1944 році майстерня переїхала на нову адресу: м Полтава, вул. Шевченка, 20 в колишнє приміщення шкірно-венерологічного диспансеру Полтавської обласної лікарні (нині - хірургічне відділення обласної стоматологічної клініки Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського). У приміщенні майстерні було організовано гуртожиток на 10 ліжок для інвалідів Великої Вітчизняної війни, які приїжджали на протезування з міст і сіл Полтавської області. Так само в м.Полтаві додатково до протезно-ортопедичної майстерні відкрита майстерня з дрібного ремонту протезів.

          1945 рік на базі Полтавської протезної майстерні по вул. Шевченка, 20 був організований Полтавський протезний завод з медичним відділом, слюсарним і шорним відділенням з пошиття ортопедичного взуття та пересувної майстерні для виїзних бригад. Директором підприємства призначений Картавий Микола Маркович, старшим бухгалтером Масенко Петро Іванович.

          1966 рік - введено в експлуатацію приміщення Полтавського протезного заводу по вул. Радянська, 10 (нині - вул. Монастирська) створено: медичний відділ з відділенням амбулаторного прийому інвалідів та стаціонару первинного та складного протезування, протезну та взуттєву дільницю, медико - технічні бригади для обслуговування населення віддалених населених пунктів.

          З 1968 року підприємство очолює Богдан Михайло Васильович.

          1970 рік - в зону обслуговування Полтавського протезного заводу від Київського протезного заводу була передана Сумська протезно - ортопедичне майстерня. Цех знаходився по вул. Козачий вал, 6. Начальник цеху Хвостик Сергій Сергійович. Нова побудована будівля пункту ортопедичного складного протезування по вул. Білопільський шлях, 20 було прийнято в експлуатацію 31 січня 1977 року за керівництвом начальника цеху Кислого Павла Івановича.

          1973 рік - в зону обслуговування Полтавського протезного заводу переданий Кіровоградська ортопедична дільниця.

          1973 рік - на базі Полтавського протезного заводу створено Полтавське виробниче об'єднання протезно - ортопедичних виробів.

          1977 року - створено ательє з надання мало складної протезно - ортопедичної допомоги в м.Кременчуці Полтавської області по вул. К.Маркса, 36. Незабаром ательє переїхало в будинок № 10 на тій же вулиці.

          До 1985 року - Полтавське виробниче об'єднання протезно - ортопедичних виробів перейменований в Полтавське експериментальне протезно - ортопедичне об'єднання, протезно - ортопедичні вироби віднесені до категорії експериментальної продукції.

          1988 рік - Полтавське експериментальне протезно - ортопедичне об'єднання перейменовано в Полтавське експериментальне протезно - ортопедичне підприємство.

          2012 рік - створено ательє з надання мало складної протезно - ортопедичної допомоги в м.Лубни Полтавської області. Адреса: вул. Л.Толстого, 24/18.